Jakie pianino kupić, cyfrowe czy akustyczne?

Czy kiedykolwiek znalazłeś się w sytuacji, w której zastanawiałeś się, który fortepian jest dla Ciebie najlepszy? Cóż, łatwo jest się pomylić z dwoma dostępnymi opcjami, cyfrową i akustyczną, która występuje w tysiącu form. Cena jest głównie pierwszą rzeczą, która będzie dyktować wybór, ale czy na tym się kończy? Nie! Myślę, że jest kilka innych rzeczy, które powinieneś rozważyć przed podjęciem decyzji.

Jakie pianino kupić, cyfrowe czy akustyczne?

Nie zawsze jest to łatwe, zwłaszcza jeśli jesteś początkujący i nie wiesz prawie nic o fortepianach. Zdaję sobie sprawę z trudności wyboru. Dlatego zawęziłem Twoje opcje i wyjaśniłem najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć o pianinach akustycznych i cyfrowych.

Pianino akustyczne

Wysokiej jakości pianino akustyczne wydaje prawdziwe dźwięki strun i prawdziwego drewna, oferując dynamikę i barwę dźwięku, której nie dorówna nawet najlepsze pianino cyfrowe. To powinien być wymarzony cel dla każdego początkującego. Powinieneś zawsze uważać się za szczęściarza, jeśli masz okazję grać i ćwiczyć na instrumencie z taką muzyczną reaktywnością. Pianino akustyczne może występować w wersji pianina lub fortepianu. Pianino ma kompaktową obudowę, która wygodnie mieści się w domu, co sprawia, że jest wygodną opcją dla zwykłego człowieka, aby je umiejscowić. Struny fortepianu biegną pionowo, a jego klawisze są resetowane przez mechanizm sprężynowy, dlatego ulega on zużyciu. Fortepian ma bardziej rozbudowany korpus, który ma struny i ramę, która rozciąga się poziomo. Klawisze po zagraniu i zwolnieniu wracają do swojej pozycji spoczynkowej dzięki grawitacyjnemu resetowi.

Pianino cyfrowe jest zaprojektowane tak, aby czuć i brzmieć tak akustycznie, jak to tylko możliwe. Jest ono przeznaczone do cyfrowego wytwarzania dźwięku: po naciśnięciu klawisza w głośniku odtwarzany jest wcześniej nagrany dźwięk z akustycznego fortepianu. Niektóre pianina cyfrowe posiadają nawet ważone klawisze, które zapewniają odpowiednią odporność na dotyk i są wrażliwe na nacisk i prędkość, zapewniając w ten sposób zakres dynamiki.

Pianina montowane są w szafkowych konsolach, które są mniejsze w porównaniu do pianina akustycznego. Wielkie pianino cyfrowe ma wysokiej jakości system dźwiękowy, a jego klawisze mają lepsze odczucia w porównaniu do innych. Pianino, powszechnie używane w domach, jest podobnych rozmiarów jak pianino akustyczne, ale waży mniej. Przenośne pianino klawiszowe wyposażone jest w podstawkę zamiast konsoli w stylu szafy, dzięki czemu jest najlżejsze.

1 Komentarz

Dodaj komentarz